ציור גרפיטי -מאמר

ציורי גרפיטי: המתנה הכי מקורית שאפשר להעניק ליום ההולדת של הילד

יום ההולדת של הבן הבכור מתקרב, ואתם שוב בדילמה מה לקנות לו השנה. הרי יש לו הכל, לא באמת חסר לו שום דבר, ובעיקר, לא בא לכם לקנות דברים שכבר קניתם בשנים קודמות. בקיצור, בא לכם להיות מקוריים.
אבל קשה להיות מקוריים, כשכל החנויות ורשתות השיווק מציעות על המדפים שלהן את אותה הסחורה. בין אם מדובר בבגדים, במוזיקה, בתיקים או בתכשיטים- אתם מרגישים שכבר הייתם שם, ובא לכם לחדש ולקנות לו משהו שיפיל אותו מהרגליים.

אז מה עם ציורי גרפיטי בחדר שלו?

יום הולדת הוא הזדמנות נפלאה להשקיע בחדר של הילד. בין אם הוא עדיין צעיר ובין אם הוא נער מתבגר- ביתו של אדם הוא מבצרו, וחדרו הוא המקום הבטוח שלו. החדר של הילד הוא המקום שבו הוא נהנה מפרטיות, מבלה עם עצמו או מארח חברים. זהו המרחב שבו הילד שלכם יכול להתפרק, להיות הכי "הוא" שיש ולהוריד את כל המסכות או ההגנות שהוא נוהג לעטות כשהוא לא בפינה הפרטית שלו. מכל הסיבות האלה, החדר של הילד שלכם אמור להיות מושקע, מלא אנרגיה טובה ולמלא את התפקיד הייעודי שיש לו לספק לילד או לנער את הצרכים שלהם ולאפשר להם להתבגר בפינה עוטפת ואוהבת.

ציורי גרפיטי הם הדרך (שימו לב, בה' הידיעה!) להפוך את החדר לחלל כזה. ציורי גרפיטי שונים מכל אלמנט דקורטיבי אחר שנועד להפיח חיים בקירות החדר, בשל המימד הפראי, השובבי, הלא קונבנציונאלי והייחודי שיש בהם. יש בהם צד "רטרו", הם מהווים אומנות של ממש, הם מבטאים מסר, המון פעמים פוליטי או כזה שנועד להביע ביקורת על המציאות והם מעל לכל- מושכים את העין ואת הלב. קשה להסתכל בציורי גרפיטי ולא להתרגש. יש בהם משהו נוגע, עמוק, מלהיב ומסעיר, והם יהפכו כל חלל שהוא לחדר עם אופי ומלא שיק. חשוב כמובן לבחור ציורי גרפיטי שיתכתבו עם העולם הפנימי של הילד, שיבטאו בדרך זו או אחרת את תחומי העניין שלו ושיספרו את הנרטיב שלו כבן אדם. אם הילד שלכם הוא חובב מושבע של מוזיקה, למשל, תוכלו ללכת על ציורי גרפיטי שמשלבים קונספטים מעולם המוזיקה.

לתת לילד לבחור ציור גרפיטי כלבבו

אם ציורי גרפיטי נשמעים לכם כמו אופציה קוסמת ליום ההולדת של הבן, אנחנו ממליצים לא להפתיע אותו עם ציור שאתם בעצמיכם תבחרו, אלא לתת לו לבחור את הציור בכוחות עצמו. אז נכון, שזה אולי קצת הורס את אלמנט ההפתעה, אבל אם אתם משקיעים כסף בציור, שהמטרה שלו היא ליצור חדר שהילד כל כך יחכה לחזור אליו בסוף יום לימודים ארוך, חשוב שציור הגרפיטי ייבחר על ידו, שהוא ירגש אותו ושהילד יהנה בכל פעם מחדש להביט בו ולהישבות בקסמו.

 

דרונט בניית אתרים