ציורי קיר לעיריות ומועצות

שיפור פני העיר - ציורי קיר לעיריות ומועצות

בדומה לשינוי שחל ב-20 השנים האחרונות בענף עיצוב הפנים לבתים בישראל, כך גם בכל הקשור לעיצוב הערים בארצנו: מקו מחשבה פונקציונאלי, כזה אשר שם את הדגש על יעילות מקסימאלית וניצול מרחבי בלבד, לקו מחשבה ששם במרכז גם את היופי, הצבע והנראות הכללית. בדיוק במקום הזה, בו היופי תופס נדבך מרכזי בעיצוב הערים והמועצות בישראל, נכנסים ציורי הקיר לתמונה והופכים כל עיר למלכת יופי אזורית של ממש... מעוניינים ליצור ציורי קיר מגוונים בעירכם ורוצים לדעת יותר על הטרנד הנהדר הזה? הישארו עימנו.

 

סוד ההצלחה של ציורי הקיר

קשה להצביע על הנקודה המדויקת שהופכת את ציורי הקיר להצלחה גדולה כל כך, הן בז'אנר העיצוב הביתי והן בתחום המוניציפאלי. כנראה שמדובר בשילוב של כל הסיבות שהפכו את הענף הצבעוני להצלחה גם בחו"ל: היותם של הציורים מרהיבים ויפים; האפשרות ליצור ציורי קיר מגוונים בגדלים שונים, בתלת מימד, עם מסר כלשהו וכו' בהתאם למיקום הספציפי שבו הם יופקו; וכמובן העלויות הזולות יחסית הכרוכות בתהליך ההפקה לעומת צורות עיצוב וקישוט אחרות.

 

ציורי קיר בערים ומועצות מקומיות – היכן זה מתאים?

את ציורי הקיר ניתן למקם בשלל מיקומים נפלאים בעיר ובמועצה המקומית, הכול כיד הדמיון והיצירתיות. הנה כמה אפשרויות פופולאריות לציורי קיר נפלאים:

·         מוסדות חינוך: אין כמו ציור קיר צבעוני בבית הספר או בגן הילדים כדי להכניס רוח חיה של שמחה למקום. כמובן שהציור מסייע בהעברת מסרים חינוכיים ואף בלימוד (למשל – צבעים, צורות, שפה, מספרים וכדומה).

·         בתי חולים: ציור קיר במקום שמסמן לעיתים קרובות פחד ועצבות, הוא כמעט הכרחי בפן הפסיכולוגי. במחלקת ילדים, לידות, בחדר מיון או בכל מקום אחר בו חיוך קטן מציור נפלא עשוי לעשות את ההבדל. גם מרפאות, קופות חולים, מרפאות שיניים וכו' מתאימות במיוחד.

·         בגנים הציבוריים: שוב, היכן שיש ילדים, ציורי קיר הם רעיון נפלא. ציור של ילדים מחייכים, דמויות מצוריות אהובות או כל דבר אחד שמשדר כיף ושמחה, יתקבל בברכה.

·         בשטחים הציבוריים: בצמתים, בכיכרות, ברחובות הראשיים ובעצם, בכל אזור, פינה ושטח בהם חסרים קצת יופי וצבע בעיניים.

 

תהליך יצירת ציורי הקיר בשטח

תהליך היצירה של הציורים פשוט, מהיר ואינו יקר. בוחרים אמן ציורי קיר בעל שם וניסיון בתחום הציורים העירוניים, מתדיינים לגבי הציור ונתוניו השונים ויוצאים לדרך! משך הפקת הציור תלוי בגודלו וברמת המורכבות שלו, אך לרוב מדובר בעניין של יומיים-שלושה עבודה. הצבע אינו רעיל, הציור נשמר במראהו המקורי לאורך שנים, ומצד שני – ניתן להתחרט בכל עת ו"להעלים" את הציור ברגע. קשת המחירים, באופן טבעי, רחבה ותלויה בפרמטרים רבים. מומלץ להתייעץ עם אמן הציורים בעניין.
דרונט בניית אתרים